Prelož to - Často kladené otázky týkajúce sa prekladov a prekladateľských služieb

NA ČO SA ČASTO PÝTATE

Aké preklady poskytuje Vaša prekladateľská agentúra? Poskytujeme preklady zo slovenčiny do angličtiny a nemčiny a tiež opačne preklady z angličtiny a nemčiny do slovenčiny. Preklady do iných jazykov zatiaľ neposkytujeme.

Čo je normostrana? Normostrana predstavuje 1800 znakov textu vrátane symbolov a medzier, čo zodpovedá 30 riadkom textu po 60 znakov alebo približne 250 slovám bežného textu. Na základe počtu normostrán sa určuje cena prekladu.

Čo ovplyvňuje cenu prekladu? Cenu prekladu ovplyvňuje rozsah textu (počet normostrán), zložitosť textu na preklad (iná je cena prekladu pri bežnom texte, iná pri nutnosti použitia odbornej terminológie) a tiež požiadavka na rýchlosť dodania.(to platí pre expresné preklady dodávané do 24 hodín).

Ako postupovať, keď si chcem dať preložiť text u vás? Zašlete nám text, ktorý chcete preložiť ( prostredníctvom nášho online formulára, emailom alebo poštou na CD nosiči). My Vám obratom spracujeme orientačnú kalkuláciu ceny prekladu. Po jej odsúhlasení uzatvoríme spoločne objednávku a práca na preklade textu sa môže začať.

Ako mi preklad doručíte? Preklad Vám doručíme elektronickou cestou, buď prostredníctvom emailu alebo prostredníctvom odkazu do priestoru nášho webu, kde si budete môcť preložený dokument stiahnuť. V zásade však nie je problém dohodnúť akúkoľvek inú formu dodania.

Čo sú to expresné preklady? Expresné preklady sú preklady, ktoré dodávame v priebehu 12 až 24 hodín od doručenia respektíve po dohode o dátume odovzdania pri rozsiahlejších textoch. Ide však vždy o preklady, pri ktorých je požadovaný ich rýchly preklad. Pri expresných prekladoch je vždy účtovaný rýchlostný príplatok k cene prekladu vo výške 50-100% štandardného prekladu.

Napíšte nám

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku neváhajte nás kontaktovať. Radi zodpovieme a upresníme akékoľvek nejasnosti, či už mailom alebo telefonicky.

O tom, kto sme...

Sme mladá prekladateľská agentúra snažiaca sa poskytovať kvalitné služby v priaznivých cenách. Našim poznávacím znamením je, že nás práca s textom baví.

prelozto.sk prekladateľská agentúra

Zvolenská ul. 1, 949 11 Nitra

Slovenská republika

telefón: 0902 89 34 08

email: preklad@prelozto.sk

IČO: 44463359

DIČ: 1080244693

webdesign myage